Efsaneler, günümüzde yaşayan Barbie bebek modelleri ve Dünya üzerinde ismini altın harflerle yazdırmış gelmiş geçmiş en şahane kadınlar

Ah şu güzellik…

Baktıkça bakmalara doyamadığınız bedenler ve yüzler.

Hiç bitmeyen ihtiras,tutku ve aşklar..!

Toplumları, devletleri, hükümdarları alaşağı etmiş güzelliği tarife gelmeyen ve savaşlar çıkaran kadınlar.

Gözlerinizi alamayacağınız kadar kusursuz olan ve hayranlık uyandıran saçlar,gözler,vücutlar…

Kadınların dahi hemcinsi olmasına rağmen imrenerek baktığı biblolar.

Ülkelere,ırklara,zamana ve yaşa göre değişse de güzellik kavramı;genel geçer ve çoğunluk tarafından kabul görmüş pekçok kadın geldi geçti bu Dünyadan.Hal böyleyken hem gözümüz gönlümüz açılsın hem onları biraz analım, ister misiniz?

Buyrun o halde,başlıyoruz.

Marilyn Monroe

Sıralaması farklı olsa da yakın geçmişte herkesin aklına ilk gelen 20.yüzyılın en şahane kadınlarının başında elbette Marilyn Monroe geliyor. Hala fotoğraflarının Dünyanın her yerinde büyük bir zevkle tasarım objesi olarak kullanıldığı, genç yaşta ölmesine rağmen kısa süren şaşaalı hayatına pek çok güzellik sığdıran ve hazin bir sonla aramızdan ayrılan sarışın bomba…Ne garip değil mi? İnsanın yaşam süresi değil, yaşadığı zamana sığdırdıklarıymış aslında onu unutulmaz kılan. Marilyn de tam da böyle bir efsane olarak hafızalarımızda yerini almış oldu.

Rita Hayworth

Audrey Hepburn

Ardından gelen isimler sırasıyla Rita Hayworth,Audrey Hepburn,Grace Kelly,Brigitte Bardor,Sophia Loren,Monica Bellucci,Ursula Anderss,Brooke Shields,Cindy Crawford,Cladia Scheffer,Roosie Huntington Whiteley,Megan Fox,Angelina Jolie,Charlize Theron,Christine Aquilera,Christina Hendricks,Eva Mendes,Gisele Bundchen,Jennifer Lopez,Kate Moss,Katherine Heigl,Mila Kunis,Nathalie Portman,Nicole Kidman,Olivia Wilde,Penelope Cruz,Salma Hayek,Halle Berry,Scarlett Johanson,Rihanna,Kate Upton,Katherine Zeta Jones,Laetitia Casta,Adriana Lima diye sayarak 20. Ve 21.yüzyılın ikonları haline gelmiş kadınların adlarını sayabiliriz.

Grace Kelly

Brigitte Bardor

Farkettiyseniz hiçbiri birbirine benzemese de onları güzel kılan, yaşadıkları çağdaki kadın algısı ile kendilerine bakılması bence. Farklı kökenden,farklı eğitim seviyelerinden,farklı dillerden ve farklı toplumlardan sıyrılarak gözler önüne çıkarılan bu mücevherlerin kimi incecik,kimi balık etli,kimi sarışın kimi esmer,kimi kısa boylu kimi uzun boylu ama her ne olursa olsun baktığınız anda vurulduğunuz endamları,vücutları ve enerjileri var.

Sophia Loren

Hepsi farklı sektörlerde hayatın içine karışmış ya da aynı meslekte yıllarca rekabet etmiş kadınlar ama ortak noktaları tek.Yaşlansalar da,aramızda olmasalar da zerafetlerinden ve bakışlarındaki buğudan insanların hala kitleler halinde etkileniyor olması!

Monica Bellucci

Son söz olarak bu yazıda belirtmek istediğim minicik bir detay var. Sevgili kadınlar…bedeninizle barışın. Yaradılışınıza hükmetmeniz mümkün değil ama yaşadığınız sürece içine büründüğünüz en güzel silüet, asaletiniz olsun. Sizi dünyadan gelip geçmiş en güzel kadınlardan saymasalar da adınızı müthiş bir kokuyla anmalarını sağlayın insanların.

Ursula Anderss

Bulduğunuz en güzel detay,kendi var olma çabanız olsun. Güzelliği içte ve dışta ayrı ayrı yerlere koyun ve tüm büyülü bakışları sadece zihninize odaklayın.

Yaradılışın muhteşem senfonisiyle kalın.

Sevgiler

Arsal ŞEN
Arsal ŞEN

Twetter

Instagram

Author