bir hayal….

Merhaba yeni dünya…

Doğumgünü hediyesi gibidir bazen bazı insanlar. Değişiminize, bile isteye ortak olur.Kimin kimi nerede bulduğu değil,bulduğunu paylaşma halidir onu size sevdiren…Bazen iki nokta bazen üç nokta koyarsınız yazdıklarınızın sonuna. Bilen bilir hangisinin sizin için ne anlama geldiğini.Bu blog, önce kendime ve iç dünyama yönelik olduğu için anlam bütünlüğünü zamanla size de aktaracağım insanlar var benim hayatımda. Açılış yazımda kelimeleri üzerine alınması gereken 2 güzel insana ve hayatımdaki diğer paha biçilmez değerdeki insanlara ithafen gelsin bundan sonraki özneler, yüklemler,tümleçler ve bağlaçlar…

Mavi’sin sen.Mavinin en güzel ve en bilinmez tonları sende saklı…….
Mavi’sin sen.Mavinin en güzel ve en bilinmez tonları sende saklı…….

Uzun soluklu ve heyecanı içinde her daim devam eden hayat döngümün en önemli kahramanına gelsin ilk teşekkür.İçinde en uzun cümleleri barındıran üç noktaları düşüncelerimin finaline koymama sebep olan sensin.Onca fikri ve duyguyu yıllardır bu bedende yaşatan ve seni sana dahi anlatamadığım bir dünyanın masal kahramanı gibisin. Kalemi elime alıp beni yazmaya teşvik eden halin, an gibi aklımda!Sayende kalemle dost oldum. Seni daha iyi anlatma hevesim, mürekkebi rengarenk görmeme sebep oldu. Seni yaşatacak nice güzel güne, gökkuşağı gibi yayılmana ”merhaba”

O bir yaşam koçu…Onu tanıdığım gün, sanırım durup soluklanmanın şart olduğunu evrenin bana sert bir tokat atarak anlattığı gündü. Kendine güvenmenin, inanmanın ve başarmak için sadece kendin olmanın yeterli olduğunu sizinle öğrendim. Hayatıma değen sihirli elleriniz, 6 ayda duruşumu, bakışımı, yaşamdan beklentilerimi değiştirecek güçteydi. Bir insana güvenerek onunla konuşmanın kıymetini, masal kahramanımla birlikte yaşayarak öğrettiniz siz bana! Bir dost, bir arkadaş ve en önemlisi sadece bu dönemlerde yanımda olmaktan çok ötede bendeki yeriniz…Emeğiniz büyük üzerimde.Sizi seviyorum!

Ve hepinize ayrı ayrı yerler ayırdığım, bazılarınızı hiç tanımamış varsaydığım ama yaşattığınız acılarla geleceğimi inşa etmekte faydasını gördüklerim, sevdiklerim, saygı duymadıklarım, ailem, can dostlarım…Sayılarınız gün geçtikçe azalsa da ben sizinle Dünyaya ayak uydurup yaşamayı öğrendim. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum…

Artık kendiyle barışık, büyümekten korkmayan,iyiyi ve kötüyü harmanlamayı becerebilen ve değer verdiği her an, her insan, her olay ve her hayat parçası için yaşamayı seçen biri var burada!

Merhaba ‘hayat’…

Author